اپلیکیشن و اهمیت آن

اهمیت اپلیکیشن

اپلیکیشن و اهمیت آن : اندروید همان نرم افزار گوشی های هوشمند با سیستم عامل اندروید است که این امکان را برای کاربران فراهم می کند تا با توجه به نیازها، فعالیت های روزمره خود و کاربرد هر اپلیکیشن، از آن ها استفاده کنند.
سازندگان سیستم عامل های موبایلی برای دانلود اپلیکیشن های موبایل با توجه به بستر آن فروشگاه هایی را برای کاربران گوشی های هوشمند در نظر گرفته اند، که کاربران می توانند با مراجعه به این فروشگاه ها اپلیکیشن های مورد نیاز خود را دانلود کنند.

اندروید گوگل نیز با تکیه بر متن باز (Open Source) بودنش این فرصت را در اختیار همگان قرار داد تا به توسعه نرم افزارهای اندرویدی بپردازند. پس در نهایت فروشگاه اپ اندروید را به نام Google Play راه اندازی کرد که روند رو به رشدی پیدا کرد به طوریکه هر روز به تعداد توسعه دهندگانی که در گوگل پلی اپ خود را منتشر می کردند، افزوده می شد.

هم اکنون شما نیز می توانید برای دانلود اپلیکیشن های اندرویدی به گوگل پلی که توسط گوگل راه اندازی شده است و یا به فروشگاه اپلیکیشن اندروید بازار مراجعه کنید. این اپلیکیشن های اندرویدی با توجه به نظر توسعه دهنگان آن ها ممکن است رایگان و یا در ازای دریافت پول و هزینه در اختیار کاربران قرار بگیرند.
ممکن است فروشگاه اپلیکیشن اندروید گوگل تمام برنامه های ایرانی و فارسی را نداشته باشد و شما نتوانید بعضی از برنامه های ایرانی را از آن دانلود کنید در اینصورت بهتر است به فروشگاه اپلیکیشن اندروید بازار که کاملا ایرانی است و از زبان فارسی پشتیبانی می کند مراجعه کرده و اقدام به دانلود برنامه های مورد نیاز خود نمائید.

 

اپلیکیشن iOS چیست؟

 

سیستم آی یو اس

 

اپلیکیشن “iOS” از نظر معماری از 4 قسمت مجزا تشکیل شده است که عبارتند از: لایه اصلی که هسته سیستم عامل ،لایه رسانه ها، لایه خدمات، لایه رویی که لایه لمسی می باشد.
طراحی سیستم عامل iOS برمبنای رابط کاربری مستقیم (Concept of Direct Manipulation) یعنی چند لمسی بودن و استفاده کردن از حرکات دست و انگشتان می باشد به طوری که iOS به حرکات دست اعم از تغییر جهت در سه بعد و یا تکان دادن دست عکس العمل نشان می دهد.

همچنین به آن دلیل که فایل های سیستمی از کاربران مخفی شده است، هنگ کردن گوشی های دارای سیستم عامل iOS به مقدار قابل توجهی کاهش می یابد.
در iOS شباهت های زیادی از نظر کاربردی و ساختاری با سیستم MacOS وجود دارد به طوریکه که در هر دو سیستم عامل از سافاری برای مرورگر وب و از اپلیکیشن آی تیونز برای پخش موزیک استفاده می شود.

اپل برای کاربران خود فروشگاه اپلیکیشن اپ استور(App Store) را راه اندازی کرده است که در ابتدا شامل ۵۵۲ برنامه بود که ۱۳۵ تای آن ها رایگان بودند و در مدت تنها یک هفته حدود ۱۰ میلیون دانلود از اپ استور صورت گرفت این روند ادامه پیدا کرد و در نهایت اپ استور تا پایان ماه می 2011 بیش از 500 هزار اپلیکیشن را دارا بود

این امکان برای کاربران وجود دارد که هر کسی می تواند با ابزار SDK سیستم عامل iOS، اپلیکیشن طراحی کند و در صورتی که از اپل مجوز دریافت کند اپلیکیشن خود را با قیمت دلخواه در App Store به فروش رساند.

 

 

به این مطلب رای دهید.

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

Call Now Buttonبرقراری تماس مستقیم با ما