می خوام برنامه نویسی یاد بگیرم، چکار کنم؟

می خوام برنامه نویسی یاد بگیرم، چکار کنم؟

این سوالی است که هر روزه طی تماس های تلفنی که با بنده به عنوان مدرس برنامه نویسی هستم گرفته می شود، پرسیده می شود و من امروز تصمیم گرفتم تا امروز در خصوص این سوال بنویسم که اگر کسی بخواهد برنامه نویسی یاد بگیرد باید چکار کند.

با من، دکتر مسعود ابدان مدرس دانشگاه و استاد خصوصی برنامه نویسی همراه باشید تا در این باره بیشتر بدانیم.

اولین سوالی که باید از خود بپرسید این است که چرا به سراغ برنامه نویسی آمده اید؟ هر کسی از یک اتفاق، از یک خبر، از یک علاقه، از یک امید یا از یک ناامیدی به سمت این سوال و به این مطلب رسیده است. اینکه میخواهم برنامه نویسی یاد بگیرم ولی نمیدانم چگونه. اگر به این سوال اول پاسخ بدهید کل مسیر پیش روی شما مشخص می شود ولیکن پاسخ هر کدام از سوالات فوق متفاوت است. من در ویديو زیر به این سوالات پاسخ دادم و مسیر پیش روی هر کدام از این سوالات را ترسیم کردم. لطفا ابتدا مشاهده نموده و سپس به ادامه مطلب بپردازید.

همانطور که در ویدئو فوق اشاره شده ممکن است مسیرهای متفاوتی برای یادگیری برنامه نویسی وجود داشته باشد که با توجه به ماهیت آن، زبان های برنامه نویسی و فریمورک های مختلفی را نیاز است که فرا آموزید:
برخی از این مسیرها به شرح زیر است:

یادگیری برنامه نویسی وب

برای طراحی سامانه های تحت وب و همچنین وب سایت شما نیاز است تا ۲ اسکیل متفاوت داشته باشید:

  1. فرانت : طراحی رابط کاربری که کاربر هنگام استفاده از ان وب اپلکیکیشن با ان مواجه است و ان را مشاهده میکند
  2. بک : طراحی قسمت هوش و محاسبات و ذخیره سازی اطلاعات بر روی سرور

هر کدام از این اسکیل ها زبان برنامه نویسی و فریمورک مجزای خود را دادند که برای سمت فرانت شما باید زبان برنامه نویسی جاوااسکریپت و یکی از فریمورک های vue js یا react js یا angular را مسلط شوید و برای قسمت بک، شما بایستی یکی از زبان های برنامه نویسی php یا python یا javascript را مسلط بوده و سپس یکی از فریمورک های مطرح روی آن زبات برنامه نویسی مانند لاراول برایphp و جنگو برای python را مسلط شوید.

یادگیری برنامه نویسی هوش مصنوعی

برای توسعه نرم افزارهای هوشمند یا کار کردن در حوزه دیتاساینس شما نیاز است ابتدا با زبان برنامه نویسی python آشنا شوید و سپس سراغ یادگیری انواع مدل ها و الگوریتم ها و مفاهیم هوش مصنوعی رفته و پس از یادگیری آنها، با استفاده از مجموعه ای داده ها، به توسعه آنچه که مورد نیاز است بپردازید. این مساله را مدنظر داشته باشید شما صرفا با یادگیری و تسلط کامل بر زبان برنامه نویسی پایتون، یک متخصص یا مهندس AI یا هوش مصنوعی نمی شوید.

توسعه نرم افزار برای موبایل یا سیستم عامل ها

برای توسعه نرم افزارهای موبایل شما می توانید از زبان برنامه نویسی جاوا و جدیدتر از زبان برنامه نویسی دارت dart بهره بگیرید و در کنار فریمورک flutter با یکبار کدنویسی خروجی های مختلف برای سیستم عامل های مختلف بگیرید.

 

برای یادگیری برنامه نویسی به صورت معلم خصوصی یا سفارش نرم افزار در هرکدام از حوزه های ذکرشده در بالا، می توانید با ما در تماس باشید.

4.7/5 - (13 امتیاز)

One thought on “می خوام برنامه نویسی یاد بگیرم، چکار کنم؟

  1. ویدئو عالی بود و برای منی که هیچ بینشی از برنامه نویسی نداشتم واقعا خیلی چیزا رو روشن کرد تا درست تر دنبال مسیر بگردم. متشکرم از شما دکتر

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

Call Now Buttonبرقراری تماس مستقیم با ما