ترفندهای افزایش سئو سایت

بالا بردن سئو

برای یافتن ترفندهای افزایش سئو سایت و رسیدن به نتایج اول گوگل،باید از قوانین و تجربه های بدست آمده نتیجه گیری کنیم تا بتوانیم با رویکردهای درست و اصولی اقدام به سئو سایت نماییم.

در این مقاله یک سری راهکارها برای شما جمع آوری کردیم تا با در نظر گرفتن جدید ترین الگوریتم های گوگل برای اعتبار سنجی اسناد، سایت خود را به رتبه های اول موتور جستجو برسانید. در ادامه با ما باشید.

 

 وبلاگ برای سایت

راه اندازی یک وبلاگ در زمینه کاری تان و قرار دادن پست های مفید به طور مداوم، می تواند برای جدب کاربرانی که به دنبال کسب اطلاعات به روز در مورد موضوع سایت یا محتوای شما باشند موثر واقع شود.

 

نصب گواهی ssl

یکی از راه و روش های افزایش امنیت سایت نصب گواهی ssl می باشد.

اگر سایت شما بدون گواهی اس اس ال و به صورت http در گوگل ایندکس شده است، پس از نصب گواهینامه ، اقداماتی مانند ریدایرکت کردن را باید انجام دهید تا از ترافیک وررودی سایت کاسته نشود.

 

استفاده از CDN

برای افزایش سرعت بارگذاری سایت و افزایش امنیت سایت در برابر حملات اینترنتی و مخرب از شبکه های توزیع محتوا استفاده نمایید.

این شبکه ها نزدیک ترین سرور از نظر موقعیت مکانی به هر کاربر پاسخ می دهد که باعث کوتاه شدن مسیر ارسال و ریافت داده از سایت شما با کاربران می شود.همچنین این شبکه ها اطلاعات استاتیک سایت ها را در خود ذخیره میکنند.

 

نوشتن url با ساختار قابل درک برای کاربر

استفاده از کلمات کلیدی در URL در صفحات مختلف سایت به طوری که برای کاربران قابل درک باشد، باعث افزایش اعتماد آنها و افزایش ورود به سایت می شود.

ریسپانسیو کردن قالب سایت

با توجه به افزایش کاربران گوشی های هوشمند ، اهمیت دادن به این کاربران و رعایت ساختار ریسپانسیو برای سایت ، به یکی از فاکتورهای مهم گوگل برای بالا بردن رتبه سایت در میان نتایج خود شده است.

این موضوع سبب تشویق بیشتر کاربران موبایلی به مراجعه به سایت شما خواهد شد.

 

 پنالتی شدن توسط گوگل

سعی کنید ایمیل یا اکانت سرچ کنسول گوگل را به طور همیشیگی بررسی کنید چرا که اگر سایت شما توسط گوگل پنالتی شده باشد، بتوانید از موضوع با خبر شوید.

 

انتخاب بهترین هاست

مواردی مانند برخورداری از آنتی DdoS ، و میزان uptime بالا سبب بهبود کیفیت سایت می شود. سعی کنید در زمان خرید هاست و میزبان وب برای سایت ، فاکتورهای امنیت ، سرعت و پشتیبانی از قابلیت های فنی مختلف را مورد بررسی قرار دهید.

 

هدایت مناسب کاربران در سایت

یکی از دلایلی که باعث رضایت کاربر از سایت می شود، آسان بودن مسیریابی در سایت خواهد بود.

 

 نقشه سایت و ارسال آن به گوگل

برای ساخت نقشه سایت ابزار های گوناگونی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده نمایید.  برای درک بهتر ساختار سایت توسط ربات های گوگل و ایندکس کردن کامل سایت توسط آنها،باید آن را از طریق ابزار سرچ کنسول به گوگل معرفی کنید.

 

قسمت تماس با ما

داشتن صفحه ای در مورد موقعیت مکانی و راه های ارتباطی کاربر با شما مانند آدرس ایمیل، تلفن و آدرس شبکه های مجازی مختلف باعث بالارفتن اعتماد کاربر خواهد شد.

 

favicon

به نظر اکثر افراد یک تصویر بی اهمیت است. اما بهتر است بدانید که استفاده از آن در سایت ، باعث اعتماد بیشتر کاربر به سایت و افزایش تشویق کاربران می شود.

 قابلیت جستجو

سرعت بارگذاری سایت از نکات بسیار مهم است، بنابراین با استفاده از پلاگین کش تا حد مناسبی ، مشکل سرعت سایت را رفع نمایید.

افزونه caching باعث می شود مرورگرها برخی از فایل های سایت شما را برای افزایش سرعت بارگذاری در مرورهای بعدی در خود ذخیره کنند.

 

سرعت لودشدن سایت

نکته ای که برای گوگل اهمیت دارد این است که کاربر از سایت شما رضایت داشته باشد،  یکی از مهمترین فاکتورهای مدنظر گوگل برای رنگ دهی به سایت، سرعت لودشدن سایت است.

علاوه بر گوگل، بارگذاری سریعتر سایت سبب افزایش رضایت بازدیدکننده های سایت نیز می شود.

 

فشرده سازی فایل ها و کدهای سایت

فشرده سازی یا Minify کردن فایل های css ، html و جاوا اسکریپت ، باعث کاهش فاصله  و خطوط اضافی در میان کدهای سایت می شود و رعایت آن باعث بالابردن سرعت خوانایی سایت توسط ربات های گوگل می شود.

 

Lazy load

این قابلیت سبب می شود که عناصر سایت مانند تصاویر و اسکریپت ها تا زمانی که کاربر درخواستی برای آن ها ارسال نکرده است و همچنین بر روی آن ها اسکرول نکرده است ، بارگذاری نشوند.

در نتیجه می توان گفت که سرعت لودشدن اولیه ی سایت بسیار افزایش خواهد یافت.

 

بهینه سازی تصاویر

بهینه سازی و کاهش حجم عکس ها به نحوی که کیفیت این تصویر با چشم قابل تشخیص نباشد، سبب افزایش سرعت بارگذاری آن می شود.

 

اطلاعات معتبر برای WhoIs دامنه سایت

طبق نظریه گوگل دامنه هایی که از اطلاعات WhoIs غیرمعتبر و یا مخفی استفاده می کنند ، ممکن است موارد دیگری را نیز مخفی کرده باشند بنابراین این موارد را نشانه ای از مشکوک بودن سایت می داند.

البته این مورد به طور حتمی سبب جریمه یا پنالتی گوگل نمی شود اما استفاده از اطلاعات معتبر سبب افزایش اعتماد گوگل خواهد شد.

 

استفاده از متای توضیحات برای عکس

قراردادن متای عنوان ، کپشن و تگ Alt برای تصاویر در درک بهتر محتوای سایت توسط موتورهای جستجو کمک می کند.

 

 لینک های شکسته داخلی

لینک های شکسته به عنوان یک امتیاز منفی برای سئو به حساب می آید، اما تاثیر لینک های شکسته داخلی بسیار بدتر است. سایت های متنوعی مانند dead link checker برای بررسی لینک های شکسته داخلی سایت وجود دارد که می توان از این نظر سایت را بررسی کنید.

 

نوشتن پست های مهمان

یکی دیگر از راه های بهبود سئو و بالا بردن سایت،نوشتن محتوای مناسب در دیگر سایت ها به طوری که مورد پسند کاربران باشد، سبب افزایش ترافیک ورودی به سایت ، برندسازی و غیره خواهد شد.

 

یافتن کلیدواژه جدید

با توجه به اهمیت این موضوع، در انتخاب بهترین کلیدواژه ها باید دقت کنید. همچنین به دلیل اینکه کلیدواژه های جدید به طور مداوم توسط کاربران در موتورهای جستجو سرچ و ایجاد می شود ، می بایست دائماً به دنبال یافتن کلیدواژه های جدید باشید.

 

محتوای تکراری

وجود محتوای تکراری (duplicate content) بر روی سایت باعث پنالتی گوگل می شود که راه های زیادی برای رفع آن وجود دارد از جمله: استفاده از تگ کانونیکال ، تگ noindex و nofollow ، ریدایرکت و هدایت کردن صفحه شامل محتوای تکراری و…

 

لینک های تبلیغی

استفاده بیش از حد از تبلیغات در صفحات مختلف سایت سبب ایجاد مشکلات متعدد در ایندکس شدن سایت شما خواهد شد. تا حد امکان از لینک های تبلیغی و تبلیغات بسیار محدود در سایت خود استفاده کنید.

 

کاهش نرخ پرش

نرخ بازگشت به عنوان فاکتوری برای تشخیص میزان بازگشت کاربران به سایت ، نقش موثری در افزایش بازخورد دریافتی شما از سایت خواهد شد.

این فاکتور بیانگر تعداد کاربرانی است که پس از اولین ورود به سایت ، مراجعه مجددی به سایت شما نداشته اند.

کاهش نرخ پرش (bounce rate)  تاثیر بر روی بهینه سازی و بالا بردن رتبه سایت در نتایج گوگل دارد و سبب افزایش عملکرد سایت در زمینه جذب کاربر خواهد شد.

 

حضور در شبکه های اجتماعی

یکی از راه های مفید برای بهینه کردن یک سایت استفاده از شبکه های اجتماعی است.

لینک دهی از شبکه های اجتماعی مختلف و ورود کاربران به سایت از طریق این لینک ها، سیگنال های مثبتی به موتورهای جستجو ارسال می کند.

 

 لینک های مفید

لینک گیری از سایت های معتبر و مرتبط باعث بالا بردن رتبه سایت در نتایج گوگل و افزایش ترافیک ورودی به سایت شما خواهد شد.

 

بررسی لینک های ارجاع داده شده

شما می توانید با استفاده از سرچ کنسول گوگل  لینک هایی که دیگر سایت ها به سایت شما داده اند را مورد بررسی و تحلیل قرار دهید، با انجام این کار گوگل این لینک ها را در رتبه بندی سایت شما مدنظر قرار نخواهد داد.

بهتر است لینک های مضر که از سایت های اسپم به سایت شما داده شده است را با استفاده از ابزار موجود در سرچ کنسول ، disavow  را اصلاح و رد کنید.

 

 

5/5 - (1 امتیاز)

2 thoughts on “ترفندهای افزایش سئو سایت

  1. سلام. آموزش سئو سایت هم انجام می دهید. برای انجام سئو سایت چقدر هزینه می گیرید؟

    1. با سلام. بله انجام سئو بر روی انواع سایت ها با هر رتبه ای پذیرفته می شود. همچنین گروه برنامه نویسی صلایان مفتخر به آموزش سئو در مشهد و سایر شهرهای کشور به صورت حضوری و همچنین آنلاین می باشد.

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

Call Now Buttonبرقراری تماس مستقیم با ما