طراحی سایت در مشهد

طراحی سایت در مشهد توسط گروه برنامه نویسی صلایان

وب چیست؟

وب یا World Wide Web که به اختصار www نامیده میشود و دارای منابعی از صفحات اینترنتی است که هر یک از این صفحات دارای  آدرس مشخصی هسند که توسط آنها مسیر یابی میشوند. کاربر با وارد کردن صفخه وب مورد نظر خود در مرورگر می توند به صفحه وب مدنظر خود دسترسی داشته باشد.

آدرس وب سایت دارای چند بخش می باشد :

 1. پروتکل (http یا ftp)
 2. www ( محیط خدماتی اینترنت )
 3. نام دامنه یا نام سایت
 4. پسوند دامنه ( com .org ، .ir ، .net. و …)

 

مطالب مرتبط :  مراحل طراحی سایت

تاریخچه طراحی سایت

طراحی سایت چیست؟

 

تیم برنزرلی در سال 1999 به عنوان اولین طراح وب، صفحه وب خود را با لینکی که به ایمیل خودش اجاده کرده بود را طراحی کرد و این رویداد از مهم ترین تحولات قرن 21 در عرصه ارتباطات محسوب میشود.

 

علت اهمیت طراحی سایت

امروزه با وجود اینترنت و روی آوردن اکثر افراد به دنیای مجازی ،تمامی کسب و کارها به سمت مدرنیته شدن حرکت کرده و سنت جای خود را به مدرنیته بخشیده است، به طوری که برای گسترش کار و تجارت باید به روشهای جدید متوسل شد و برای این موضوع، داشتن وب سایت می تواند دلیل موفقیت و دیده شدن کسب و کارها در میدان رقابت با رقبا باشد. از ویژگی های اهمیت طراحی سایت در کسب و کارتان می توان به صرفه جویی در زمان ، معرفی محصولات و خدمات بدون داشتن محدودیت مکانی و زمانی نام برد.

 

زبان های طراحی وب

افرادی که قصد آموزش طراحی وب سایت در مشهد را دارند ، بهتر است بدانند که کدام زبان برنامه نویسی تحت وب را یاد بگیرند تا بتوانند در این زمینه فعالیت داشته باشند.

 • html یا html 5 : این زبان  قادر به نمایش دادن اطلاعات متنی و تصویری است و اولین زبانی است که شما باید آنرا در برنامه نویسی تحت وب فرا گیرید.
 • css یا css 3 : بسیاری از قالب هایی که در html وجود ندارد در css در دسترس طراحان قرا گرفته است.
 • java script: برای افزایش پویایی صفحات و ارزیابی فرم های html ، ایجاد انواع منوها و … از این زبان تحت وب استفاده میشود.
 • jquery : از فریم ورک های زبان تحت وب java script ست. این زبان هیچ دخالتی به روی کدهای زبان html ندارد. در واقع این زبان بسیاری از کارهایی که با java scripy انجام میشود ا تسهیل می بخشد.

 

انواع گوناگون وب سایت

در ادامه به معرفی انواع طراحی وب سایت ها که برای هدف های گوناگون ایجاد می گردند اشاره می کنیم:

 

1. وب سایت های اطلاعاتی

این سایت ها در واقع رایجترین نوع سایت در اینترنت هستند که معمولا اطلاعاتی را در مورد موضوع و یا سازمان خاصی در اختیار کاربران قرار میدهند.

 

2. سایت های تراکنشی 

در واقع جهت هدایت تراکنشها و یا وظایف دیگر استفاده میشوند. سایت های تجارت الکترونیکی E-Commerce جزء این دسته سایت ها هستند و جهت هدایت تراکنش ها استفاده می شوند.

3. سایت های اجتماعی Community

در اینگونه سایت ها امکانات لازم برای رابطه بین کاربران سایت ایجاد می شود و معمولا برای دوست یابی و یا پیدا کردن علایق مشترک بین کاربران کاربرد دارد.

 

4.سایت های سرگرمی 

این وب سایت ها برای بازی و یا سایر امور سرگرم کننده طراحی می شوند و ممکن است به سایت های اجتماعی نیز متصل باشند.

5. سایت های تجاری 

این نوع سایت معمولا خدمات خود را از طریق تجارت الکترونیک به کاربران عرضه میکنند و افراد یا سازمان ها برای کسب سود بیشتر اقدام به ایجاد و طراحی این نوع سایت ها میکنند.

6. سایت های دولتی 

توسط سازمان های دولتی با هدف برآورده کردن نیاز های قانونی و یا اجتماعی سازمان ایجاد می شوند.

7.سایت های آموزشی 

برخی موسسات آموزشی برای راحتی کارشان اقدام به طراحی و راه اندازی سایت های آموزش آنلاین میکنند که آموزش و یا برگزاری امتحانات به صورت آنلاین و از راه دور صورت میگیرد و درحال حاضر کاربرد زیادی پیدا کرده است.

 

نگران طراحی سایت خود نباشید !

تمامی طراحان وب سایت سعی میکنند تا وب سایت را با دقت طراحی کنند ولی عملیات ساخت وب امری مشکل و تا حدودی پیچیده است. ریزه کاری های فراوانی در این کار وجود داشته و نیاز به یک تیم متشکل از انواع تخصص ها دارد. حتی اگر در طراحی ظاهری بسیار حرفه ای باشیم اما از ساختار چیدمان اطلاعات در سایت چیزی ندانیم ، مطمئن باشید کاربران این ساخته زیبا را به هیچ شکلی درک نخواهند کرد. با توجه به این موضوع طراحان و مدیران وب سایت بیشتر زمان خود را صرف تشخیص نیازها و خواسته های بینندگان وب سایت میکنند.

در واقع طراحی یک وب سایت خوب و خوشایند برای کاربران که در عرصه فعلی بتواند در اینترنت دوام بیاورد کار راحتی نیست و چون اکثر افراد به این موضوع از جنبه اقتصادی نگاه می کنند،بنابراین چگونگی طراحی سایت، از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

اگر می خواهید سایتی زیبا مطابق با استاندارهای گوگل داشته باشید ، گروه برنامه نویسی صلایان در مشهد، می کوشد تا بر پایه نیازها و اهداف تجاری مشتریان بهترین عملکرد را با استفاده از خلاقیت ها و ایده های نو و استفاده به جا از تکنولوژی برای شما مشتریان گرامی فراهم آورد.

 

 

به این مطلب رای دهید.

2 thoughts on “طراحی سایت در مشهد

 1. سایتی می خوام مشابه سایت دیوار برای مشهد . آیا امکان طراحی همچین سایتی وجود دارد؟ و اینکه چه چیزهایی برای طراحی سایت لازم دارید؟

  1. با سلام. بلی امکان طراحی سایت مشابه سایت دیوار در سطح شهری مانند مشهد امکان پذیر است. فقط هزینه های سرور و طراحی آن نسبت به سایر سایت های معمولی بیشتر خواهد بود. برای ساخت همچین سایتی نیازی به فراهم سازی چیزی توسط مشتری نمی باشد.

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

Call Now Buttonبرقراری تماس مستقیم با ما